Aktuality

10.říjen

UPOZORNĚNÍ - 11.11.2018 může docházet k výpadkům webu

Upozorňujeme občany, že ve čtvrtek 11.11.2018 může docházet z technických důvodů k výpadkům webu nebo některé stránky mohou být dočasně nedostupné. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

11.říjen Průmyslovka ve Dvoře se dočká zateplení a muzejní expozice

Průmyslovka ve Dvoře se dočká zateplení a muzejní expozice

Již za několik dnů si hlavní budovu Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem a laboratoře převezmou stavaři. Během půl druhého roku zde budou probíhat práce na zateplení obvodových stěn, střechy, podlah a stropů. Dojde také k výměně oken a dveří. V hlavní budově bude navíc instalována rekuperace. Náklady dosáhnou 45 milionů korun a celková dotace by měla být 23 milionů.

10.říjen Kraj hodlá opravit silnice na hranicích s Polskem. Rekonstrukce vyjdou na půl miliardy korun

Kraj požádá o 800 milionů na výstavbu a rekonstrukci šesti silnic

Šest silnic druhé třídy, které patří k nejvytíženějším krajským komunikacím a navazují na strategickou síť komunikací TEN-T, by mělo být v letech 2020–2021 vybudováno a rekonstruováno za výrazné finanční pomoci z evropských fondů. Projekty se budou ucházet o dotace v celkové výši přes 800 milionů korun.

2.říjen Stavba dalšího úseku D11 byla zahájena

Stavba dalšího úseku D11 byla zahájena

Dnes byla zahájena výstavba dálnice D11 Hradec Králové – Smiřice. Stavba řeší pokračování dálnice D11 od Hradce Králové severním směrem na Polsko. Spolu s navazujícím úsekem mezi Smiřicemi a Jaroměří, který byl zahájen v květnu letošního roku, odvede dálnice dopravu z dnes již kapacitně nedostačující silnice I/33 v úseku Hradec Králové – Jaroměř. Po jejím dokončení dojde v okolních obcích ke snížení hlukové zátěže, imisí z dopravy a vysokého rizika dopravních nehod a úrazů.